W naszym kraju leasing pracowniczy kojarzony jest przede wszystkim z pracownikami tymczasowymi, którzy najczęściej zatrudniani są do prac sezonowych w merchandisingu, fabrykach, czy magazynach. W leasingu pracowniczym największą popularnością cieszą się te zawody, które nie wymagają dużego wykształcenia i wysokich kwalifikacji. Wynajem pracowników ma bardzo wiele zalet dla zarówno dla pracodawców, jak i również dla samych pracowników, ale należy pamiętać również i o tym, że leasing pracowniczy ma również kilka bardzo istotnych wad.
Największe minusy
Największym minusem jest oczywiście bardzo duża rotacja pracowników oraz wiele mniejszych lub większych niedogodności, które wynikają właśnie z takiej formy zatrudnienia. Problemy mogą pojawiać się na przykład poprzez utrudnioną komunikację pomiędzy pracownikami, a pracodawcami. Bardzo często w leasingu pracowniczym załoga nie identyfikuje się z daną firmą, przez co nie przykłada się należycie do pracy.
Rozwój pracowników
Jeżeli chodzi o leasing pracowniczy to bardzo dużym problemem jest również zmotywowanie pracowników do wydajniejszej pracy oraz trudności w szkoleniach. Firmy, które chcą zatrudnić rzetelnych pracowników, którzy będą pracować na danym stanowisku przez wiele długich lat i cały czas dokształcać swoje umiejętności powinny skorzystać z innej formy zatrudniania.